środa, 4 września 2013

Źródło młodości - najzdrowszy owoc świata

30.
Pomimo, że czas jest i zawsze będzie nie zawsze ten czas się ma.
Dzisiaj jednak udało mi się wykupić trochę dodatkowych minut w sklepiku szkolnym więc dzisiaj zabieram się za jeszcze 1 post.

Wiemy jak wyglądają Azjaci czy Azjatki, a szczególnie Japonki czy Koreanki. Wiecznie młode i piękne, bez zmarszczek, z gładką cerą. Azja słynie z najdłużej zachowujących świeży wygląd osób, jak i długiego wieku. 
Nie zdziwi Was pewnie, jak powiem, że to właśnie stamtąd pochodzi najzdrowszy owoc świata.
Jest to jagoda goi.
Czy tamtejsza ludność je je codziennie czy je je w ogóle, tego pewna nie jestem. Ale myślę, że skoro taka sławna, to pewnie i lubiana. 


                                  firmakokardamakeup.blogspot.com - zdj.

Więc czym się jagody goi mogą pochwalić ?
Wieloma przeciwutleniaczami bo aż 18 rodzajów aminokwasów, antyoksydantów, wiele witaminy C, więcej niż cytrusy czy truskawki, witaminy z grupy B, karotenoidy, żelazo, wapń, sporo cynku i wiele, wiele innych wspaniałych substancji. Zwalcza także stres i poprawia odporność. Pomagają zachować piękny wygląd. Z tych właśnie względów jest najzdrowszym owocem na Ziemi.

Na dodatek :
Goi poprawia wzrok, leczy bóle kości, stawów, choroby i podobno przedłuża życie nawet do 300 lat.
Może wydawać się to na pozór nierealne, wręcz głupie ale gdzieś ostatnio widziałam, że nie jedząc słodyczy a odżywiać się zdrowo można żyć nawet 400 lat. Więc czy ja wiem ? Czy ktoś miał zbyt wybujałą wyobraźnię czy może coś z głową ? Jednego jestem pewna - jest to najlepszy owoc o jakim słyszałam i jaki okazję miałam spróbować. 

No, może nie w smaku najlepszy. Bo preferuję bardziej soczyste owoce niż coś co w ustach żuje się jak rodzynki. Ale nie, nie smakują rodzynkami, smak mają inny ale są dobre. Przynajmniej mi smakują.


                                        www.chinskieprzepisy.pl - zdj.
Należy pamiętać by nie jeść Goi surowych bo są trujące, wątpię jednak by była to bardzo przydatna informacja, bo jagody zazwyczaj są już w sklepach suszone.

A skoro przy sklepach właśnie jesteśmy, jest tu jeden, a w zasadzie 2 minusy.
Dostępność i cena. Myślę jednak, że w porównaniu do właściwości nie ma na to rady, chyba że internet. 

Alice ;**Prześlij komentarz