czwartek, 29 sierpnia 2013

Miód i mleko - kąpiel Kleopatry

22.Dzisiaj trochę o tym jak zachować gładką, nawilżoną skórę.

Miód i mleko powszechnie znane jako fontanna młodości Kleopatry.
Choć podobno sama Kleopatra nie była aż tak piękna ale takie kąpiele,
 na pewno pomagały zachować jej urodę.

A więc do rzeczy.

Pozwoliłam skopiować sobie kawałek tekstu z www.rodzice.pl :D.

Już przed 2.000 lat królowe kąpały się w oślim mleku i rozpieszczały swoją cerę kosztownymi maseczkami miodowymi. Najnowsze badania naukowców potwierdzają to, w co wierzyły Kleopatra i Poppea (żona cesarza Nerona): mleko i miód są prawdziwymi eliksirami piękności.
Mleko chroni skórę
Mleko zawiera ponad 200 cennych substancji, w tym tłuszcze, białka i kwas mlekowy. To wartościowe składniki odżywcze i jednocześnie bardzo skuteczne substancje pielęgnacyjne: tłuszcze zawarte w mleku mają właściwości ochronne, białko działa łagodząco i wygładza suchą skórę, kwas mlekowy zatrzymuje wilgoć. Poza tym naukowcy odkryli w mleku tak zwane czynniki wzrostu, które działają jako info-molekuły i pobudzają komórki skóry do częstszego dzielenia się.
Miód: pyszny deser dla skóry
Również miód jest prawdziwą odżywką dla komórek skóry: ze względu na dużą zawartość glukozy i fruktozy zatrzymuje wilgoć w skórze i chroni ją przed wysuszeniem. Oprócz tego zawiera witaminę i specjalne związki białkowe znacząco wpływające na kondycję skóry. Miód wspiera krążenie krwi i działa wygładzająco, ponieważ ma podobną wartość pH do pH skóry. Już starożytni Egipcjanie wykorzystywali jego działanie antybakteryjne i leczyli miodem rany.

Sama perspektywa kąpania się w oślim lub krowim, jeszcze ciepłym mleku , jakoś mnie nie przekonuje ale w dzisiejszych czasach wystarczy butelka czy 2 szklanki pełnotłustego mleka. Dodane do ciepłej (ale nie gorącej) wody z miodem wspaniale relaksują i nawilżają skórę.

Ja sama lubię przemyć sobie czasem twarz lub dłonie mlekiem z lodówki, jedyny minus to zapach.
Ale to nie jakiś wielki problem, wystarczy wycisnąć trochę soku z cytryny albo mydło i jest ok. (Oczywiście mówię o dłoniach, nikomu nie proponuję myć twarzy mydłem. No chyba, że takie z reklamy : delikatne i miłe ) ; ).

Hmm... Dzisiaj chyba sama zrobię sobie taką kąpiel ;**.


pszczelipark.pl - zdj.


Prześlij komentarz