piątek, 23 sierpnia 2013

Jak stworzyć swój własny, niebanalny styl ?

15.
Hej Wszystkim ! : )
To już mój 15 post, ponad 500 odwiedzin i nowe komentarze. Widzę, że mój blog zaczyna się rozkręcać.
Dziękuję Wam ^^.

Dzisiaj z okazji 'New look of blog', postanowiłam napisać notkę właśnie w modowym kierunki.


Jak stworzyć swój styl ? Pytanie wydaje się łatwe ale nie jest.


 W XXI wieku, gdzie sieciówki zawładnęły ulice a t-shirty, jeansy i trampki, to już must-have. Bo praktyczny, wygodny... Nie trudno zgubić się i b. łatwo wpaść w wir lansu z banalnymi nadrukami, podróbami światowych marek czy swag leginasami galaxy i bluzą basseballówką, które stały się już nudne, właśnie ze względu, że większość je ma. < mi też się te rzeczy podobały do czasu swagu i cieszę się, że nie mam ich w szafie >.


Czym właściwie jest lans i swag ? Niczym więcej jak pokazywaniem "Ja to mam więc jestem "In".

Ale to tak, jak noszenie koszulki z buźką i napisem NIRVANA, udając że wcześniej też słuchaliśmy muzyki grunge, gdy tak naprawdę nie mieliśmy pojęcia o czym są ich piosenki, dlaczego i skąd , tak naprawdę wywodzi się ten rodzaj rocka.
( Nie mówię tu o prawdziwych znawcach muzyki, historii i zespołów grunge'owych. Gdyż oni wiedzą, że sam Kobalt, to nie wszystko, to nie muzyka.)

Więc jak tu nie zginąć w natłoku nowości i odnaleźć siebie ?


Ciężko mi określić, czym tak naprawdę jest styl. Żeby odnaleźć swój własny nie musicie (choć to każdemu się przyda) wiedzieć dokładnie, czym charakteryzuje się Glam a czym Boho. To wasz styl.


* My a opinie innych.

Czasami pewnie słyszycie pytania w kierunki "dlaczego to ?". Nie przejmujcie się krytyką. Nie warto.
Pomyślcie o wszystkich ludziach, którzy osiągnęli swoje cele. Udało im się, bo szli wszystkim na przeciw i robili, to co kochali.
 Np. aktorzy chodzą na castingi, czasem udaje im się dostać jedną rolę na 10 innych. Ale udaje im się bo się nie poddają.

* "Nowe, ładne" ?

Czy Was koleżanki też czasem męczą pytaniem "Mam nowy sweterek, ładny ?" a my nie wiemy co odpowiedzieć bo nam się nie podoba. Ja w takich sytuacjach, staram się odpowiadać, ze każdy ma własny styl i każdemu podoba się co innego.

* Wyglądać dobrze, to czuć się dobrze.

Nie kupujmy rzeczy, które średnio Nam się podobają a zapomniane ubrania, które leżą na końcu szafy przeróbmy lub wyrzućmy. Nie można wyglądać dobrze i czuć się w czymś źle. Dlatego nie podążajmy ślepo za trendami z Glamour czy fashion week jeśli coś Nam się nie podoba, a jest modne zostawmy, to innym a dla Siebie wybierzmy coś innego.


* Inspirujmy się, nie kopiujmy.

Jeżeli ciężko Wam coś znaleźć zainspirujcie się pokazem, magazynem modowym, blogiem czy osobą, która stoi obok Ciebie na przystanku i ma piękny kapelusz. Potem poszukajcie czegoś w tym deseniu, przymierzcie, sprawdźcie czy dobrze wyglądacie. Jeśli tak, to voila ! Nowy dodatek już jest. Jeśli nie, trudno szukajcie dalej.

* Dobry look, to nie droga metka.

Nie trzeba przepłacać by wyglądać modnie. Wystarczy jakiś dodatek jak chusta czy bransoletki i cała stylizacja nabiera nowego wyglądu.

* Eksperymentujmy.

Moda ma być zabawą. mieszajmy style od vintage do punk'u. I nie bójmy się zakładać kolii do bluzy z kapturem jeśli wygląda, to ciekawie a trampki dopełniają całość stylizacji.
Skoro to Wonderlaand, mówię że nie ma ograniczeń w świecie mody. Trzeba tylko pamiętać by się ubrać a nie przebrać.

Więc czy można osądzać kogoś za kupienie nowej basseballówki ? Nie, jeżeli umie wyróżnić się wśród setki innych basseballówek na ulicy.


Nie przejmujmy się, gdy usłyszycie pytanie "jaki jest twój styl?". Nie zastanawiajcie się czy to Glam bo macie perełki, czy to etno bo macie wzorzyste legginsy w szafie. To Wasz styl. Możecie mieć w szafie i sportową bluzę i sweterek z kokardką, nic w tym złego.


Tak więc, szukajcie ciekawych dodatków, inspirujcie się pokazami i ubierajcie się tak by Wam się podobało, nie przejmując się, że błękit jest już nie modny a u Chanel pojawiło się to i to.


Chciałam jeszcze podziękować Lady Charlotte za nową odsłonę ^^.
A Wam jak się podoba nowy look bloga ? 
Alice ;**


Prześlij komentarz